předchozí fotografie
následující fotografie
zavřít okno
Roman Němec Roman Němec - filmo/videografie

Svatba 2000

Rok vzniku:

2000


Surovina/Médium:

DV


Stopáž:

00:05:05


Žánr:

klipKamera:

Michal Šebesta


Střih:

Roman Němec, Emil ZahálkaHrají:


Pavel Čontofalský Herclík, Radka Homzová Herclíková a další
„Tento film je věnován Vojtěchu T. Herclíkovi, aby věděl, co předcházelo jeho příchodu na tento svět.“

Kamarád a kolega Pavel Herclík se vždycky snažil být perfekcionalistou. A tak bylo celkem přirozené, že když se přiblížil termín jeho druhé svatby, snažil se ze všech sil, aby bylo všechno dokonalé. Čím se snažil více, tím více věcí se ve finále pokazilo. Ráno se tak nějak zapomnělo vyzvednout kytici, záhy na to se zapomnělo vyzvednout nevěstu od kadeřníka, svědek a zároveň řidič prvního auta svatební kolony zapomněl natankovat, takže hned jak vjel do Kadaně, zahnul na benzinku a odklonil tak celou kolonu, která jej slepě následovala. Když oddávající při obřadu prohlásila, že se novomanželé dohodli na užívání společného příjmení ženichova, utrousil kdosi poznámku o Radce Ženichové, čímž všechny odboural a záchvaty smíchu ženicha, nevěsty i dalších svatebčanů se postupně staly nezvladatelnými. Když už to vypadalo, že se všichni uklidnili, přeskočilo to na recitátorku a byl konec.

Po oficiálním obědě měl přijet objednaný autobus a odvézt svatebčany na oslavu do asi 200 km vzdálené vesnice. Autobus ale nepřijel, tak se začalo slavit už na parkovišti. Ženich se jal sjednávat nápravu a objednal jiný autobus. Ten záhy (asi za dvě hodiny) přijel, všichni již v bujaré náladě nastoupili, aby se stali svědky, jak autobus po 30 kilometrech začne hořet. Cestující byli evakuováni na autobusové zastávce Smolnice (jak příznačné). Naštěstí přestalo pršet, takže oslavu nebylo nutno přerušovat, pouze se přesunula z autobusu na pole u silnice.

Mezi tím náš kamarád Olda připravoval na vzdáleném statku oslavu oficiální. Novomanžele měl ve vesnici přivítat místní sbor hasičů v čele se starostou obce. To zatím ale ještě netušili, kde se oslavenci ve skutečnosti nacházejí.

Po dalších dvou hodinách a několika lahvích Fernetu konečně dorazil třetí autobus. Střízlivější pomohli ostatním na palubu a jelo se. Následovala zastávka u McDonalda v Průhonicích. Tady proběhl naplánovaný a dobře utajený, únos nevěsty. Po zbytek cesty autobusu dostával ženich dopisy s humornými úkoly a podmínkami únosců. Každý dopis zároveň obsahoval informaci o pozici dalšího dopisu, takže autobus musel zajíždět mimo trasu a dělat další a další neplánované zastávky. Tato zábavná hra se ovšem ženichovi nezdála vůbec zábavná a cestu protáhla o další dvě hodiny.

Do cíle autobus dorazil namísto ve čtyři odpoledne asi v půl dvanácté v noci. Starosta se sborem už dávno spali, nikomu to ale nevadilo, protože jen málokdo ještě vnímal, kde vlastně je.

Dělat na této svatbě video původně nikdo neměl v plánu. Michal Šebesta si půjčil videokameru a něco natáčel. Po obřadu už ale začal mít potíže udržet kameru v alespoň trochu stabilizované poloze a tak putovala z ruky do ruky. Na kazetu, která byla uvnitř, se také tak nějak zapomnělo, a vrátila se spolu s kamerou majiteli. Novomanželé ani nikdo jiný po záznamu nepátrali. Že by chtěli raději zapomenout? :-) Po několika měsících se nějakým způsobem dostala kazeta ke mně. Nikomu jsem se o tom nezmínil a s Emilem Zahálkou jsme ze záznamu velmi kolísavé kvality sestříhali pětiminutový klípek. Mimochodem podle mého názoru je 5 minut pro svatební video naprosto ideální stopáž.

Klip jsem pak znenadání promítl na jiné akci – estrádě ve Vysočanech (viz video I am what I am) a díky momentu překvapení sklidil obrovský úspěch.

Ukázka na tomto webu pochopitelně interpretuje pouze začátek – oficiální část svatby. Zbylé 3 minuty bohužel nelze na internetu zveřejnit.

Komentáře

Přidat komentář Přidat komentář

Přidat komentář

Všechny položky jsou povinné.
Nick:
E-mail:

Komentář:

Tento film zatím nikdo nekomentoval. Buď první.

« zpět
© 2009-2017 Roman Němec
Navštivte také: Připravovaný film O otci | IDEAS DESIGN | ČSFD | TIMELAPSE.ORG | VÝPRAVY S CESTOVATELI | I AM KRYŠPÍN | LEONA HRNKOVÁ | DOC. JUDR. MILAN KINDL, CSC. | ATELIÉR POBŘÍSLO