Roman Němec Roman Němec - filmo/videografie

Kterak jsme točili tak trochu pověrčivý klip Love♥Makers

13. května 2012

„Když třináct měsíců staré dítě rozbije zrcadlo, čeká tě sedm let smůly. Dobré věci jsou minulostí,“ zpívá se ve slavné písni Stevie Wondera „Superstition“. Chce se mi napsat, že ji kadaňské Funk´n´Soul uskupení Love♥Makers právě vskřísilo, nebyla by to ale pravda, protože tenhle čtyřicet let starý hit o chronické pověrčivosti žije a je aktuální po celou dobu. No uvažte, mohli jsme videoklip k takovému songu natáčet někdy jindy než třináctého?

Á propos, všimli jste si, že většina pověr je stejná po celém světě? Rozbité zrcadlo, třináctka, černá kočka přes cestu, převržená slánka… Jako lidstvo se nedokážeme domluvit na jednotném metrickém systému, napětí v zásuvkách, nebo na které straně silnice budeme jezdit. Ovšem na tom, že v pátek třináctého bychom neměli raději ani vystrkovat nos, se shodneme bez potíží naprosto všichni.

Ne, to nebude reklama pro T-Mobile

Jirka Hieke

Ale zpátky ke klipu Love♥Makers. Jindy než třináctého jsme natáčet vskutku nemohli. Ne snad proto, že by to bylo méně stylové, ale hlavně z toho důvodu, že najít společný volný termín osmi muzikantů a zhruba tuctu dalších lidí štábu, je nadlidský úkol, ať je úplněk nebo ne. Jenom třináctku měli v diáři jako zázrakem všichni volnou. Náhoda?

Žádné historky z natáčení před vydáním klipu zveřejňovat nebudeme, to prý přináší smůlu. Tak zatím jen pár obrázků (brzy ukážeme další).

Barové povaleče Davida Stütze a Vojtu Draganova obsluhuje barman Petr Baranijak

Michal Rambousek a Tomáš Dunka v poněkud kmotrovských rolích  

Na baru se zastavil i Jakub Vaňas

Michal Rambo Rambousek a jeho Havana

Lukáš Hieke rozdával nelítostné rány

Hlavně žádný stres

A tady je pár backstage fotek z natáčení. A ještě tady.

Stránka o videu zde.  

 

Sdílej s ostatními

« zpět
© 2009-2017 Roman Němec
Navštivte také: Připravovaný film O otci | IDEAS DESIGN | ČSFD | TIMELAPSE.ORG | VÝPRAVY S CESTOVATELI | I AM KRYŠPÍN | LEONA HRNKOVÁ | DOC. JUDR. MILAN KINDL, CSC. | ATELIÉR POBŘÍSLO