Roman Němec Roman Němec - filmo/videografie
Mám nachytáno 10.12.2014 A48A1783_600w.jpg

Po roce nucené přestávky jsem se vrátil s foťákem do Krušných hor pořizovat timelapsy. Objížděl jsem svoje oblíbená, ale i nová, zpravidla náhodně objevená, místa a s pokorou čekal, jestli příroda odehraje nějaké to spektakulární představení, jak to tady umí.

více »

Michael Dameski, australský Billy Elliot 30.04.2014 415631.jpg

Podle jistého internetového článku existuje desítka nadpřirozených schopností: jasnosluch, jasnohmat, jasnocit, jasnomyšlení, jasnozřivost, psychometrie, telepatie, telekineze, teleportace a chronokineze. Mimochodem pokud byste nevěděli, co dokáže člověk disponující jasnohmatem, tak cituji: „dokáže vnímat dotyky andělů“. Docela by mě dožralo, kdybych náhodou měl takovou úžasnou nadpřirozenou schopnost a na žádného anděla jako na potvoru nenarazil. No, asi takhle: autorovi zmíněného článku bych vzkázal, ať přestane hulit. A jestli chce vidět někoho, kdo skutečně oplývá nadpřirozenými schopnostmi, nechť se koukne na tohodle kluka.

více »

Všechno je About Time 11.03.2014 about-time-poster.jpg

Když jsem se před lety vypravil na premiéru filmu Richarda Curtise Love Actually (Láska nebeská), ještě jsem netušil, že se pro mě stane kultovním snímkem. Miluju ten film a od roku 2003 si ho pouštím bez výjimky každé Vánoce (jeden rok to bylo o fous, protože jsme letěli na svátky za oceán, naštěstí byl ale v nabídce palubního entertainment  systému, takže mi příjemně zkrátil let. Dvakrát). Curtis se pro mě stal ikonou už proto, že nejenže dokázal geniálně vymyslet ty desítky vzájemně propletených příběhů (některé byly k naší smůle z filmu v konečné fázi vystříhány z obavy, že by to divák neukoukal), ale dovedl je k dokonalosti i režijně. Loni, přesně po deseti letech, přišel s novým filmem – About Time (Lásky čas). Viděl jsem ho teprve dvakrát, ale už ho miluju taky (budou výživný Vánoce).

více »

Můj život ve veřejném prostoru 19.02.2014 depeche-mode-2014-david.jpg

Čas od času se mě někdo zeptá, jak že se mám (v posledních měsících se to děje častěji, než kdykoliv předtím). Zpravidla bez přemýšlení odpovídám, že výtečně, už proto, že vím, že to málokoho opravdu zajímá. Když tu tak ale dneska sedím, nutí mě to k zamyšlení, jak že se to tedy vlastně doopravdy mám.

více »

V tom domě straší 05.12.2013 portret1866.jpg

Závěr roku bývá v našem byznysu hektický. A tak když na schůzce u klienta pronesu: „Zastavte se u nás v agentuře kdykoliv, já teď žiju v práci,“ zasměje se a odpoví: „To já taky.“ Nikomu už raději nevysvětluju, že to bylo z mojí strany míněno zcela vážně, protože se mi kancelář po kadaňském požáru našeho bytu stala, doufám že opravdu jen dočasným, domovem. Není to úplně ideální otevřít ráno oči a být v práci, stejně jako večer, když člověk sedí ještě v půl jedenácté u stejného počítače. Ale má to i své výhody.

více »

Dneska jen stručně 28.10.2013 ze-dvora2.jpg

V neděli (26.10.2013) to vypadalo na pěkné odpoledne. Teploty slibovaly příjemné babí léto a tak jsme si vyrazili jen tak nalehko po kadaňském nábřeží ke Splitu. Když jsme se po půlhodině vrátili domů, zjistil jsem, že už žádné doma není.

více »

Dokončili jsme publikaci Poprvé, aneb O jednom klukovi z pralesa a jeho dobrodružné cestě do Česka 02.09.2013 poprve-titulka.jpg

Právě jsme dokončili fotograficky bohatě ilustrovanou knihu popisující celý příběh mladého kostarického studenta Josemara, kterého jsme letos v květnu pozvali k nám do České republiky, abychom mu umožnili vycestovat mimo americký kontinent. Josemar se díky tomu jako jeden z mála Kostaričanů podíval do Evropy a nahlédnul tak do pro něj naprosto odlišného a neznámého světa. Publikace vypravuje o jeho dobrodružné cestě, ale i o tom, co jí předcházelo.

více »

Virus jménem Jon Cozart 08.08.2013

Internetový virál. Každý by ho chtěl dělat, málokdo to umí. A všichni pátrají, kde se to naučit. Klíčem však není umět dělat virál. Klíčem je umět dělat cokoliv kurevsky dobře.

více »

Personal Jesus 24.07.2013 moje-dm2013.jpg

Onehdá se mě někdo v souvislosti s blížícím se pražským koncertem Depeche Mode zeptal, jestli jsem Depešáky poslouchal vždycky. To jako vážně?! Všechny Husákovy děti přece poslouchaly Depešáky. Nikdo neměl šanci uniknout „Nové vlně“.

více »

Pomozte nám realizovat cestu Josemara do České republiky zakoupením originálu fotografie kolibříků 19.04.2013 ramecek_ctverec.jpg

Jak možná víte, připravujeme cestu kostarického zoologa a ornitologa Josemara Mora Muñoz do České republiky. Umožníme tak jednomu mladému studentu vycestovat mimo americký kontinent a zároveň dáme šanci zájemcům u nás seznámit se se středoamerickou faunou na některé z jeho přednášek. Chcete-li nám pomoci s tímto projektem, zakupte si některý z originálů fotografií kolibříků v luxusním kovovém rámu. Celý výtěžek z prodeje půjde na úhradu nutných cestovních výdajů Josemara. Fotografie jsem pořídil letos v březnu v rezervaci Monteverde a byly vyrobeny v limitovaných edicích po 30 kusech. Cena originálu fotografie v rámu je 499 Kč.

více »

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
© 2009-2017 Roman Němec
Navštivte také: Připravovaný film O otci | IDEAS DESIGN | ČSFD | TIMELAPSE.ORG | VÝPRAVY S CESTOVATELI | I AM KRYŠPÍN | LEONA HRNKOVÁ | DOC. JUDR. MILAN KINDL, CSC. | ATELIÉR POBŘÍSLO